sobota 27. června 2009

Landštejnská kochačka

Byl to více než nabitý den! Plány byly sice trošku jiný, ale improvizace vyšla... Dopolední mistrovská klasika, v lesích pod hradem Landštejn, byla dlouhá, přesto to byla kochačka a bezvadná mapařinka. V poslední době jsem trošku umotanej, takže jsem se celý závod trápil a nemohl se dostat do tempa. Takovej zacyklenej. Výsledek přesto docela dobrej - 8. místo v čase 81:11. Stránky závodu.Výhled z Landštejna na přehradu a okolní lesy

úterý 23. června 2009

Vyjížďka na Kalečník

Zamračené a upršené počasí těchto dní kolu zrovna moc nepřeje. Přesto nacházím skulinu mezi dešti a o půl sedmý vyrážím na SUPovi na vyjížďku. Přijíždím skoro za tmy po dvou a půl hodinách a malinko sežvejkanej. A pršet začlo až půl hodiny po mém dojezdu...
Trasa na Cykloserveru.Profil trasy - 63 km - 154 minut a 828 m převýšení.

neděle 21. června 2009

Z-middle-ný šampionát

Víkendový šampionát na krátké trati neproběhl úplně podle mých představ. V semifinále "postoupit" do finále D, je bída! Ve velice rychlém terénu to chtělo nedělat chyby a chodit přesně. Sebemenší chyba byla hodně znát. Já jsem bohužel v semifinále podělal začátek a ke konci nepochopil klasifikaci porostů u kontroly č.110 a nechal tam celkem více jak 4 minuty na chybách. Dle srovnání jsem chytil nejhorší rozběh, ale na postup do finále A by to stejně nebylo. V nedělním finále D jsem si malinko spravil chuť a doběhl na 4. místě. Celkově v pořadí MČR to dělá 106. místo - nic moc. Tady jsou stránky šampionátu a svoje postupy jsem nakreslil na OBpostupy.cz.www.obpostupy.czHledal jsem, kdy se mi povedlo postoupit do A finále a je to už docela dávno. Bylo to v Šemanovicích a psal se rok 2001, kdy se sice běhala krátká trať dvoukolovým systémem, ale v jednom dni. Dopoledne semifinále a odpoledne finále. Doběhl jsem tehdy na 24. místě a od Máry jsem dostal vteřinu. To byly časy... :-)

pátek 19. června 2009

"Příchozí" sprint - Kutná Hora

V centru Kutné Hory se dnes běželo Mistrovství ČR ve sprintu. Odpoledne hlavní mistrovské kategorie H,D21 a večer ostatní, včetně "příchozí" kategorie H21B, kterou jsem běžel. Trať byla pěkná, to nemůžu říct... Jen jsem stále čekal, kdy se podíváme do údolí k železniční trati a k chrámu sv. Barbory. No a že bych dal trať, kterou má jít vítěz 15 minut, za necelých 13 minut, to už jsem vůbec nečekal. Závod se mi povedl a líbilo se mi to, přesto mě srovnání s kategorií H21A (na kterou nemám ranking) docela zaráží. Přesněji, zaráží mě rozdíl mezi tratí H21A a H21B.

- vynechání atraktivní části údolím k chrámu sv. Barbory

Přijde mi, že se na trať H21B nahlíží jako na okrajovou a dle stavitele je určená pro závodníky, kteří běhají o minutu na kilometr pomaleji než závodníci v kategorii H21A. S tím nesouhlasím a nelíbí se mi to. Vyrovnanost kategorií H21A a H21B by při sprintu neuškodila - něco jako H21C1 a H21C2. Zde jsou štránky šampionátu.Mapa Kutná HoraMapa Kutná Hora - H21B - 2,3 km - 12:59 - 2. místo z 58.

neděle 14. června 2009

Brutál v Bruntál

Moje teprvé druhé biky v tomto roce se konaly o víkendu u Bruntálu v osadě Volárna, kousek od přehrady Slezská Harta...

Sobotní krátká trať nebyla zas tak krátká a o pěkným ježdění taky nemůže být řeč. Jezdilo se v hodně hnusnejch a mokrejch tečkách, plných bláta a klacků. Místy to byl slušnej fekál! Vrcholem všeho byla ulomená přehazovačka při postupu na 14.k, když se mi dostal klacek do zadního kola. Pěkně jsem se prošel do cíle a získal DNF.

Nedělní klasika se jela ve stejném prostoru jako v sobotu, navíc s výměnou mapy, takže jsme některé postupy přes celou mapu jeli třeba třikrát. Ze začátku se mi moc nechtělo, ale pak jsem se docela rozjel. Jelo se mi líp, na fekál tečky už jsem byl připravený a snažil se co nejvíc objíždět. Co mě však nepodrželo, byla prázdná flaška s pitím, kterou jsem si před startem nenaplnil. Dojížděl jsem malinko vyschlej a v žaketu - konec jsem hodně chladil. Natočil jsem téměř 40 km za 119:02 a bylo z toho 13. místo. Pěknej brutál! Stránky závodu. A příště už na Plzeň...Piersing na jednom ze špuntů mého pláště - nevídané.

čtvrtek 11. června 2009

To byl zas nákup...

Nejenom pivem a klobásou na schromku je sportovec živ... Dnešní nákup (sbalený na cesty) stál za to a snad mi chvílu vydrží! ;-)

neděle 7. června 2009

Zahájený - klasika jak má být

Nedělní klasika s překvapivě příznivými délkovými parametry dávala již předem tušit, že to nebude zadarmo. A taky nebylo! Rychlý a čistý terén se střídal s těžkou podložkou pod nohama, kamennými poli a spoustou bažinek i tam, kde by je člověk nečekal. Zvlášť paseky s trávou po pás a vodou po kotníky byly výživné. V mém případě to nebylo nahoru a dolů jako v případě pana G., leč několika zaváhání aj chybek jsem se nevyvaroval... S časem 90:42 jsem v cíly spokojený, se ztrátou na vítěze a 38. místem už moc ne. Přesto to byl supr lampiónový víkend v podhůří Šumavy. Stránky závodů.Mapa ZahájenýH21A - 12,3 km - 275 m - 90:42 - 38. místo

sobota 6. června 2009

Kašperk 886 m.n.m.

Po midlíku, hledajíce místo k doplnění energie, nacházíme Rychtu na Račánku a zjišťujeme, že v dosahu je nejvýše položený královský hrad v Čechách. Kašperk leží ve výšce 886 m. nad mořem a je z něj úžasný výhled. I když lepší výhled (nejenom na hrad) je možná z Pustého hrádku, který je naproti ;-)Výhled na šumavské hvozdy a Kašperské Hory

Midlík na Kůstrém

Epesní neoběhané terény pod vrchem Kůstrý (nedaleko Sušice) a sobotní midlík kolem zmíněného kopce. Těžká podložka, kameny, bažinky, hustníčky - srdce orienťákovo jásá! V mém případě těšení bylo, příprava byla, přesto to při midlíku vyšumělo :-( Zažívám "mírný" nesoulad s mapou a terénem a dokonce razím špatnou kontrolu. Děs běs!Mapa KůstrýStežejní část trati kolem Kůstrého - H21A - 4,6 km

úterý 2. června 2009

Na Obůrku

Za kvalitním tréninkem je občas dobré si popojet. A když už jsme s kolegou-atletem v Blansku, stavíme se poběhat. V úvodu, kdy běžíme od přehrady po modré na Obůrku a nastoupáme 200 výškových metrů na 3 kilometrech, vzpomínám na pana G. a jeho pražkou tréninkovou skupinu, zda-li si dnes též dávají kopce...? Z Obůrky natahujem krok k Tmavému žlebu a obloukem se vracíme přes Horničky po zelené do Blanska. Celkem svižnejch 13 km za 62 minut - vše po lesních cestách.Z letmé zastávky na Horničkách - výhled na Rájec-Jestřebí